Bevakning av event, nyheter och vimmel.
Instagram

Eftertraktad auktion med Svenska Kalenderflickor- och Män 2018 med 1,6 miljonersklubben och MOD

Fullspäckad & eftertrakad auktion inför Svenska Kalenderflickor- och Män 2018 med 1,6 miljonersklubben och MOD (Mer organdonation)

Utvalda ikoniska kalenderporträtt i storformat auktionerades ut under ledning av Michael Storåkers på CFHILL ARTSPACE på Norrlandsgatan 24.
Många kända profiler, politiker och entreprenörer var på plats för att inte missa möjligheten till signerade bilder av fotograferna och numrerade i begränsad upplaga.
Intäkterna går till forskning på organdonation och transplantation.
850 personer står på väntelistan för ett nytt i organ i Sverige, varje år dör
för många i en tröstlös väntan på ett nytt liv.

TACK TILL ÅRETS KALENDERMODELLER

Maud Adams, Zinat Pirzadeh, Pia Johansson, Divine, Dominika Peczynski
Lill Lindfors, Gladys del Pilar, Lill- Babs, Britt Ekland, Kjerstin Dellert
Camilla Thulin, Alexandra Charles och Carl Jan Granqvist, Tess Merkel

Festarrangör: Erwik Communikation
Bild & Reporter:  Cristina Funke

Tipsa en vän

info@maxnoje.se

Arkiv